На Одещині тривають роботи з відновлення двох зруйнованих рф підстанцій, про що повідомляє ДТЕК Одеські електромережі.

Як йдеться, після чергового масованого ракетного удару рф по енергосистемі України 26 січня було зруйновано дві підстанції НЕК Укренерго, що живлять Одесу та район.

Вже п’яту добу енергетики НЕК відновлюють технічну можливість передавати електроенергію по регіону. Наразі така можливість відсутня.

Як зазначають енергетики, під час цих ремонтних робіт фахівці ДТЕК Одеські електромережі роблять все можливе, щоб почергово вмикати світло в будинках жителів області хоча б 4 години на добу.

Станом на 30 січня ситуація в енергосистемі Одеської області лишається складною. Найкритичніша ситуація саме в м. Одеса та Одеському районі.

Ключові причини загострення ситуації зі світлом в Одесі та Одеському районі:

Причина 1.
Руйнування об’єктів генерації електроенергії внаслідок атак рф. Через це дефіцит потужності в об’єднаній енергосистемі країни. Щоб не допустити колапсу, НЕК Укренерго щодня доводить кожній області ліміти на споживання електроенергії. Ліміт на день, що до 26 доводився ДТЕК Одеські електромережі дозволяв планово відключати світло. Нічний ліміт був занизький і тому змушував застосовувати екстрені відключення.

Причина 2.
Руйнування підстанцій, що передають електроенергію в Одеській області. 26 січня рф зруйнувала ракетами одразу дві підстанції та високовольтні мережі. Через це немає технічної можливості передавати та розподіляти електроенергію на Одесу та Одеський район.

На зруйнованих підстанціях НЕК Укренерго все ще виконують роботи з розчистки завалів після влучання ракет. Судячи з масштабу пошкоджень обох підстанцій, ремонтні роботи будуть тривалими.

«Лише після завершення ремонту високовольтних підстанцій НЕК зможе передавати електроенергію від генерації, а ДТЕК далі розподіляти її розподільчими мережам, що живлять Одесу та Одеський район. Енергетики ДТЕК готові надати колегам з НЕК Укренерго всю необхідну допомогу, щоб якомога скоріше відновити зруйновані енергооб’єкти. Наразі ж ДТЕК робить все можливе, щоб при дефіциті інфраструктури давати світло хоча б 4 години на добу», — підкреслив генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв.

Для відчутного покращення ситуації в Одесі та Одеському районі необхідно провести ремонт на пошкоджених 26 січня підстанціях НЕК, закінчити ремонти на підстанціях пошкодженних під час атак у грудні, а також збільшити генерацію електроенергії. Комплекс цих дій дозволить ДТЕК повернутися до графіків з більш тривалою подачею світла.

«Саме ворожі обстріли та військова агресія росії — першопричина всіх негараздів, які ми переживаємо. Вони намагаються в будь який спосіб знищити нашу енергосистему, наш народ та нашу країну. Пошкодження енергооб’єктів в інших областях також негативно впливають на стан нашого електропостачання через дефіцит лімітів, які розподіляються між регіонами. Для Одещини ситуація щоразу ускладняється, коли під ракетні удари потрапляють енергообє’кти саме нашої області. Тоді до обмежень споживання за лімітами додається ще й проблема технічної неможливості фізичної передачі та розподіл електроенергії по регіону», — зазначив Антон Шалигайло, директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОВА.