В Одесі парфуми під виглядом відомих брендів реалізовували через оптову та роздрібну мережі. За результатами заходів поліцейські вилучили 40 тисяч флаконів «духів», обладнання, сировину, тютюнову продукцію загальною сумою понад 100 млн грн.

Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Як йдеться, за даними слідства, нелегальний бізнес налагодили 39-річний та 33-річний жителі Одеси. «Фабрики» знаходилися на території промзони поблизу обласного центру.

Для підпільного виробництва організатори орендували кілька приміщень та завезли необхідне обладнання, встановили камери відеоспостереження по периметру цехів. Частина з учасників групи контролювала процес виготовлення, інші — безпосередньо здійснювали розлив та пакування контрафактних парфумів. За попередніми даними, потужності однієї «фабрики» дозволяли виробляти до 1000 флаконів контрафактної продукції щодня.

Також окремі учасники відповідали за реалізацію продукції. Оптовий продаж здійснювався через власні торговельні точки на ринку. Для роздрібної торгівлі запустили рекламу в соцмережах та відправляли замовлення кур’єрською або поштовою службою.

У спеціально обладнаних цехах та за місцями проживання фігурантів правоохоронці вилучили компонентів та готової продукції на 100 млн грн. Серед вилученого — 40 тисяч флаконів парфумів з логотипами світових брендів – а це 2 000 літрів — на суму 31 млн грн, 600 літрів гліцерину, 150 літрів спирту, а також поліграфічна продукція для пакування та маркування флаконів, «чорнові записи», спеціальні суміші, обладнання на 38 млн грн.

Окрім того, майже 280 тисяч пачок тютюн для кальяну та 702 банки без марок акцизного податку України на загальну суму 31,2 млн грн.

Зазначається, що в межах кримінального провадження, що розслідується за ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України, встановлюється коло причетних осіб та вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно.