З 7 по 10 березня 2023 року пройшли фінали ІІ етапу XХІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2023» та ХІV національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів INFOMATRIX-2023.
Як повідомляють в міській раді, фінали проходили у дистанційному форматі.
Відповідно до рішення компетентного журі визначені переможці. Серед них — учні та вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти Одеси.
Так, дипломами відповідного ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України нагороджені автори:
за ІІ місце:
— учениця 10 класу Одеського ліцею №65 Юлія Бутук за розробку «Дружба» в категорії «Анімаційне/Комп’ютерне мистецтво», індивідуальний проєкт;
за ІІІ місце:
— вихованка Комунального закладу позашкільної освіти «Одеська станція юних техніків «Сігма» Марія Шевченко за розробку «Анімаційний проєкт «Місто майбутнього» в категорії «Анімаційне/Комп’ютерне мистецтво», індивідуальний проєкт;
— вихованка Комунального закладу позашкільної освіти «Одеська станція юних техніків «Сігма» Олександра Мамчур за розробку «Серія малюнків «Задзеркалля» в категорії «Прикладне/Комп’ютерне мистецтво», індивідуальний проєкт;
— учень 9 класу Одеського ліцею №65 Ярослав Кулик за розробку «Система, що впорядкувала світ» у категорії «Моделі/Популяризація науки», індивідуальний проєкт;
за ІV місце:
— учениця 7-го класу Одеського ліцею «Надія» Мілана Думик за розробку «Українська національна кухня» в категорії «Комп’ютерне мистецтво», індивідуальний проєкт.
Також у категорії «Анімаційне/Комп’ютерне мистецтво», індивідуальний проєкт, дипломами нагороджені учні Одеського ліцею №65 — дев’ятикласник Максим Дерменжі за розробку «В пошуках світла, або Так казав Заратустра» та семикласниця Анфіса Міхеєва за розробку «Нескореність».
Як зазначається, організатор конкурсу: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН за підтримки громадських організацій «Спілка освітян України» та «Спілка автоматизаторів бізнесу», компаній «DIXI-CENTER» та «2d:3d». Захід проводився з нагоди 100-річчя від дня народження Віктора Глушкова — видатного науковця, засновника школи української кібернетики.