Станом на 30 квітня в акваторіях Чорного моря на бойовому чергуванні перебувають сім ворожих кораблів, серед них — жодного носія крилатих ракет «Калібр».

Про це пише ресурс АрміяInform з посиланням на повідомлення Командування Військово-Морських Сил ЗС України.

Як йдеться, в Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації, утримуючи на бойовому чергуванні один корабель.

У Середземному морі — чотири ворожих кораблів, з них — один носій крилатих ракет «Калібр», загальний залп складає 16 ракет.

рф продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

Також, за повідомлення речника Одеської ОВА Сергія Братчука, через штормову погоду у Чорному морі посилюється мінна небезпека. Є висока вірогідність зриву морських мін з якорів та прибиття до берега, а також їх дрейфування вздовж узбережжя.

Зазначається, що небезпека знаходження в пляжній зоні є надто високою. І цілком імовірним є неконтрольований підрив міни, особливо в штормову погоду.

У разі виявлення морської міни (мін) або предметів, схожих на них, у жодному разі їх не можна чіпати. Необхідно невідкладно повідомляти за номером 102.